Wiadomości

  • 1 marca 2016
  • wyświetleń: 2142

Rozdawali mandaty i zapachowe serca

Blisko 200 skontrolowanych kierowców, spośród których 136 ukarano mandatami za przekroczenie dozwolonej prędkości, to efekty działań akcji "Prędkość" prowadzonych przez policjantów z bielskiej drogówki.

kontrola drogowa
W czasie prowadzonych działań policjanci rozdawali kierującym niebieskie serduszka zapachowe · fot. KMP Bielsko-Biała


Akcja rozpoczęła się w czwartek o godzinie 6.00 i trwała do godziny 22.00. Policjanci z drogówki wykorzystali w jej trakcie wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości, w tym pojazdy wyposażone w wideorejestratory. Mundurowi sprawdzali prędkość z jaką poruszali się kierowcy, kontrolowali ich stan trzeźwości oraz stan techniczny pojazdów i wymagane dokumenty. Na pobłażanie nie mogli liczyć także kierujący oraz pasażerowie, którzy nie korzystali z pasów bezpieczeństwa oraz ci, którzy nieprawidłowo przewozili dzieci.

Mundurowi skontrolowali blisko 200 kierowców. 136 spośród nich ukarano mandatami za przekroczenie dozwolonej prędkości. W czasie prowadzonych działań, w ramach kampanii "Kochasz? Powiedz STOP wariatom drogowym", policjanci rozdawali kierującym niebieskie serduszka zapachowe. Umieszczone na zawieszkach hasła mają przypominać o bezpiecznej jeździe oraz bezpieczeństwie pieszych. Stróże prawa zachęcali kierowców do zachowania zgodnego z przepisami, a przede wszystkim bezpiecznej jazdy i zwracania szczególnej uwagi na pieszych.

Ariel Brończyk / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.