bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 29 lutego 2016
  • wyświetleń: 7225

Wybuch w domu, ranny mężczyzna

Prawdopodobnie wybuch butli z gazem był przyczyną zdarzenia, do którego doszło w niedzielę w Mazańcowicach. Ranny został 54-letni mężczyzna.

Reklama

Wybuch w domu jednorodzinnym - 28.02.2016 · fot. KM PSP Bielsko-Biała


Dyżurny stanowiska kierowania o godzinie 11:45 odebrał zgłoszenie o wybuchu w budynku jednorodzinnym mieszczącym się w Mazańcowicach. Gdy strażacy przybyli na miejsce zdarzenia zastano wybite okna i widoczną dziurę w dachu budynku mieszkalnego. Na piętrze w sypialni znaleziono osobę poszkodowaną, 55-letniego mężczyznę z widocznymi obrażeniami spowodowanymi przyrostem ciśnienia w budynku.

Poszkodowany miał ranę kłutą klatki piersiowej w okolicy serca (odma opłucna) i był we wstrząsie. Ratownicy zaopatrzyli ranę poszkodowanego opatrunkiem zastawkowym oraz podali tlen, a następnie ewakuowali go na zewnątrz i przekazali zespołowi pogotowia ratunkowego.

Prawdopodobną przyczyną zdarzenia był wybuch butli z gazem. Przyrost ciśnienia w budynku spowodował wyważenie drzwi wewnętrznych, powybijanie okien, rozerwanie wyjścia na strych oraz dziurę w dachu. Przyczynę zdarzenia bada policja. W działaniach wzięły udział 4 zastępy straży pożarnej, pogotowie ratunkowe i energetyczne oraz policja. Akcję zakończono po godzinie 13.00.

ab / bielsko.info

źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.