bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 27 lutego 2016
  • wyświetleń: 17666

16-latek zginął na zimowym obozie

W piątek 26 lutego w godzinach popołudniowych zginął uczeń klasy trzeciej Gimnazjum Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego w Bielsku-Białej, uczestnik zorganizowanego przez szkołę obozu narciarskiego.

Monte Bondone
Miejscowość Monte Bondone, gdzie doszło do tragedii.


Do zdarzenia doszło w miejscowości Monte Bondone we Włoszech, po zakończeniu zajęć na stoku narciarskim. Z relacji świadków wynika, że chłopiec prawdopodobnie pośliznął się i spadł w przepaść. Na skutek doznanych obrażeń zmarł.

Okoliczności zdarzenia bada miejscowa policja. Na miejscu zorganizowano pomoc psychologiczną dla uczestników obozu.

Jak informuje w oświadczeniu Beata Markowicz, dyrektor Zespołu Szkół KTK, dyrekcja i pracownicy Gimnazjum KTK poinformowali o zdarzeniu rodzinę zmarłego ucznia, a także rodziców pozostałych uczestników obozu narciarskiego. Zaproponowano im także pomoc psychologiczną, w którą zaangażowano Podbeskidzki Ośrodek Interwencji Kryzysowej.

Dyrektor informuje, że obóz narciarski zorganizowano z zachowaniem wszelkich obowiązujących w tym względzie przepisów. Wyjazd, w którym uczestniczyło trzydzieścioro uczniów i troje opiekunów, w tym kierownik obozu, zgłoszono w bielskiej delegaturze Śląskiego Kuratorium Oświaty, które wyraziło zgodę na jego zorganizowanie.

W sobotę 27 lutego o godz. 16.00 w kościele Opatrzności Bożej w Bielsku-Białej zostanie odprawiona Msza św. o spokój duszy zmarłego ucznia a także o umocnienie i pociechę dla jego bliskich oraz kolegów. Termin sprowadzenia ciała zmarłego do Polski, jak również termin i miejsce pochówku zostaną ustalone i podane do wiadomości, kiedy tylko czynności podjęte w związku ze zdarzeniem na to pozwolą.

new / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.