bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 20 października 2011
  • wyświetleń: 4073

Pola Nadziei 2012 w Bielsku-Białej

Ponad 1200 cebulek żonkili trafi do 85 szkół w powiecie bielskim, Bielsku- Białej, Żywcu i Skoczowie, które zgłosiły swój udział w programie "Pola Nadziei 2012". Symboliczna inauguracja programu - wspólne zasadzenie żonkili koło kościoła NMP Królowej Polski w Bielsku- Białej odbyła się 18 października.

W spotkaniu wzięli udział reprezentanci szkół, które zgłosiły swój udział w programie „Pola Nadziei 2012”. W ubiegłym roku szkolnym dzięki nauczycielom, uczniom i rodzicom szkoły przekazały na budowę hospicjum Jana Pawła II w Bielsku-Białej blisko 174 tys. zł. (było to o 27 tys. więcej niż poprzednim razem.) Najwięcej uzbierało Gimnazjum nr 6 im. Orląt Lwowskich w Bielsku-Białej - Hałcnowie.

Pola Nadziei 2012 w Bielsku-Białej · fot. UM Bielsko-Biała


Szkoły zbierają pieniądze kwestując pod kościołami oraz w sklepach, organizując różnego rodzaju szkolne kiermasze, sprzedaż domowych wypieków, własnoręcznie wykonanych drobiazgów lub obrazów przekazanych im przez znanych artystów.

W połowie września tego roku Salwatoriańskie Stowarzyszenie Hospicyjne zakończyło pierwszy etap budowy. Budynek szpitalny jest w stanie surowym zamkniętym i rozpoczęły się w nim pierwsze prace instalacyjne. W przyszłości będzie tam 30 łóżek w 15 pokojach oraz kaplica. Na poddaszu znajdą się pokoje gościnne dla rodzin chorych. Pawilon szpitalny jest połączony korytarzem z willą przy ul. Zdrojowej (drugą częścią hospicjum). Będą tam m. in. gabinety lekarskie, rehabilitacyjne i zabiegowe.

new / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.