bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 24 lutego 2016
  • wyświetleń: 5198

Sprawdzą czy ustępujemy miejsce

Grupa studentów Akademii Techniczno-Humanistycznej chce zwrócić uwagę na problem bierności społecznej. Studenci przeprowadzą eksperyment w autobusach Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Bielsku-Białej. Projekt "Otwórz Oczy" jest organizowany w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady "Zwolnieni z Teorii".

Reklama

autobus, mzk
Autobus MZK Bielsko-Biała · fot. bielsko.info


- Nasz projekt ma na celu zwrócenie uwagi na problem bierności społecznej, który jest w Polsce coraz częstszym zjawiskiem. Chcemy uświadomić lokalną społeczność jak ważne jest reagowanie na wszelkie oznaki braku kultury, przemoc, pomoc osobom starszym, ciężarnym kobietom czy wykorzystanie pierwszej pomocy w sytuacjach, które tego wymagają. Głównym założeniem projektu jest nakręcenie pozorowanych filmików, które pokażą prawdziwe zachowanie ludzi w okolicznościach, które będą wymagały jakiejkolwiek reakcji ze strony społeczeństwa oraz organizowanie akcji, które wspomogą poprawę tej sytuacji - informuje Joanna Kwaśniewska, studentka II roku zarządzania.

Studenci wysłali już prośbę do władz MZK prośbę o pozwolenie nagrania filmu w autobusach. - Poprzez ten filmik chcemy sprawdzić jak bielszczanie zachowują się, gdy trzeba ustąpić miejsca osobie starszej bądź kobiecie w ciąży - dodaje Joanna Kwaśniewska.

Portal bielsko.info objął projekt "Otwórz Oczy" patronatem medialnym.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.