bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 23 lutego 2016
  • 25 lutego 2016
  • wyświetleń: 7134

Mieszkańcy czują się oszukani

Plac Józefa Niemczyka miał być wizytówką Komorowic Krakowskich. Powstała ciekawa koncepcja, którą zaakceptowała miejscowa Rada Osiedla. W drugiej połowie 2015 roku Miejski Zarząd Dróg zlecił wykonanie projektu budowlanego. Niestety nie wiadomo kiedy dojdzie do realizacji inwestycji, bowiem brakuje na nią środków w budżecie miasta. Mieszkańcy Komorowic Krakowskich nie ukrywają żalu do władz miasta, że bardzo ważna dla dzielnicy inwestycja jest odciągana w czasie.

plac niemczyka
Plac Józefa Niemczyka w Komorowicach Krakowskich · fot. bielsko.info


- Sprawa przebudowy placu Niemczyka ciągnie się od kilkunastu lat - mówi Andrzej Kraus, przewodniczący Rady Osiedla Komorowice Krakowskie. Przed wyborami samorządowymi w 2014 roku sprawa ruszyła z miejsca. Miasto wykonało dwa warianty koncepcyjne przebudowy placu Józefa Niemczyka wraz z przebudową fragmentu ulicy Olimpijskiej. Jeden z nich Rada Osiedla zaakceptowała. W drugiej połowie 2015 roku Miejski Zarząd Dróg zlecił wykonanie projektu budowlanego, który kosztował niespełna 80 tys. złotych. - Z informacji jakie docierały do Rady Osiedla m.in. z Miejskiego Zarządu Dróg wynikało, że prace budowlane na pewno zostaną przeprowadzone w 2016 roku - dodaje Andrzej Kraus.

Jakież było zdziwienie przewodniczącego RO Komorowice Krakowskie, gdy dowiedział się o tym, że prezydent Jacek Krywult w ostrym tonie wypowiedział się o oczekiwaniach mieszkańców dzielnicy. Sprawa wyszła na lutowej sesji Rady Miejskiej, podczas której radny Przemysław Drabek zapytał o termin realizacji wyczekiwanej w Komorowicach Krakowskich inwestycji.

- Na dzisiaj przebudowa placu Niemczyka wraz z przebudową fragmentu ulicy Olimpijskiej nie zmieściła się do budżetu. Jest na liście rezerwowej. Nie rozumiem oczekiwań mieszkańców, jak na chwilę obecną pieniędzy w budżecie na to nie ma - tłumaczył prezydent Jacek Krywult.

Rada Osiedla Komorowice Krakowskie
Nadzwyczajne spotkanie RO Komorowice Krakowskie · fot. komorowice.pl


Kilka dni po wypowiedzi gospodarza Bielska-Białej radni osiedlowi spotkali się, aby przedyskutować sprawę. Powstało mocne pismo, w którym Rada Osiedla Komorowice Krakowskie wyraziła swoje "zaskoczenie wstrzymaniem inwestycji". - Dziwi nas fakt, że Urząd Miasta przeznaczył znaczne środki z kasy miasta na opracowanie koncepcji i projektu technicznego, a następnie wstrzymał realizację przebudowy - czytamy w piśmie, które trafiło na ręce prezydenta Jacka Krywulta.

Koncepcja przebudowy placu Niemczyka


Szacunkowy koszt przebudowy placu Józefa Niemczyka wraz z przebudową fragmentu ulicy Olimpijskiej wynosi około 3 mln złotych. Inwestycja obejmuje m.in. rozbudowę ulicy Olimpijskiej na długości ok. 300 metrów, przebudowę placu Józefa Niemczyka wraz z elementami małej architektury, przebudowę chodników i zatok autobusowych, przebudowę skrzyżowania ulicy Olimpijskiej z ulicą Czereśniową, przebudowę włączenia ulicy Olimpijskiej w ulicę Komorowicką, przebudowę istniejących zjazdów publicznych i indywidualnych, przebudowę odwodnienia ulicy, budowę oświetlenia drogowego oraz oświetlania placu.

Spotkanie sprawozdawcze Rady Osiedla Komorowice Krakowskie, na którym zostanie m.in. podjęty temat przebudowy placu Niemczyka, odbędzie się 10 marca.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.