bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 22 lutego 2016
  • wyświetleń: 2513

Oferował policjantom 500€ łapówki

Policjanci z wydziału ruchu drogowego bielskiej komendy zatrzymali pijanego kierowcę ciężarówki. Mężczyzna próbował przekupić mundurowych i zaproponował im 500 euro łapówki, a kiedy to nie poskutkowało znieważył ich i groził im śmiercią.

Reklama

W Jasienicy na ulicy Cieszyńskiej patrol z drogówki zatrzymał do kontroli kierowcę tira. Mężczyzna od samego początku zachowywał się nerwowo i był wyraźnie pobudzony, co wzbudziło podejrzenia stróżów prawa. Badanie alkomatem wykazało, że 29-latek z Ostrołęki miał w organizmie 1,5 promila alkoholu. W czasie sprawdzeń w policyjnych bazach danych, dodatkowo okazało się, że w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę, gdyż sąd zakazał mu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych do 2017 roku.

Kierowca chcąc uniknąć konsekwencji jazdy "na podwójnym gazie" i złamania sądowego zakazu, zaproponował policjantom 500 euro łapówki. Kiedy usłyszał, że popełnienia kolejne przestępstwo i zostanie zatrzymany, wzburzony zwracał do policjantów wulgarnymi słowami. Groził mundurowym "poderżnięciem gardła". Odgrażał się, że zrobi krzywdę ich dzieciom.

Policjanci zatrzymali sprawcę i zakuli go w kajdanki. Po nocy spędzonej w policyjnej celi usłyszał zarzuty i został doprowadzony do prokuratury. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór oraz poręczenie majątkowe. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat za kratami.

ab / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.