bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 19 lutego 2016
  • 22 lutego 2016
  • wyświetleń: 11342

Głosujemy na murale z Bielska-Białej!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Murale, graffiti" podaj

Murale - przez jednych są krytykowane, dla innych stanowią prawdziwe dzieła sztuki. Coraz więcej samorządów docenia je jednak jako dobry sposób na upiększenie bloków, podwórek czy mostów. Portal Komunalny prowadzi konkurs na najpiękniejsze murale w Polsce. Bielsko-Biała jest w czołówce.

Reklama

Mural Marcina "Malika" Malickiego · fot. Justyna Łąbądź / Galeria Bielska BWA


W Polsce zaczęto doceniać murale jako ważny element miejskiego krajobrazu, który odświeża jego wizerunek, wprowadza nowego, artystycznego ducha w często zdegradowane, zapomniane zakątki. Wiele miast ma już całkiem pokaźne kolekcje murali. Obok Bielska-Białej należą do nich m.in.: Łódź, Poznań, Częstochowa, Gdynia, Katowice, Kraków, Gdańsk, Białystok, Gorzów Wielkopolski, Bydgoszcz i Wrocław.

Mural na ścianie kamienicy przy ul. Sempołowskiej 1


Portal Komunalny przygotował bogatą galerię najpiękniejszych murali z kilku polskich miast. Czytelnicy mogą głosować na najciekawsze realizacje wielkoformatowych grafik na ścianach budynków. Zachęcamy wszystkich bielszczan do głosowania na bielskie murale. Głosowanie na stronie Portalu Komunalnego potrwa do końca lutego.

Odsłonięto mural Ireny Sendlerowej · fot. UM Bielsko-Biała

ab / bielsko.info

źródło: portalkomunalny.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Murale, graffiti

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Murale, graffiti" podaj