bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 17 lutego 2016
  • wyświetleń: 6401

Drogowe inwestycje są zagrożone

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Budowa drogi ekspresowej S-1" podaj

Dwie kluczowe dla naszego regionu inwestycje drogowe są zagrożone. Środków brakuje m.in. na budowę drogi ekspresowej S1 z Bielska-Białej do Mysłowic oraz budowę brakującego odcinka drogi ekspresowej S69 - tzw. obejścia Węgierskiej Górki.

Reklama

W połowie ubiegłego roku do projektu Rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 zostały wpisane drogi S1 Kosztowy - Bielsko-Biała oraz S69 Bielsko-Biała - granica państwa (obejście Węgierskiej Górki). Okazuje się jednak, że w budżecie państwa pieniędzy na obie inwestycje nie ma.

- Okazało się, że ilość programów, które zostały wpisane pod koniec kadencji do realizacji, przekracza o ponad 70 mld złotych możliwości finansowe państwa. Te brakujące środki na dwie ważne dla naszego inwestycje należy znaleźć. Nie ukrywam, że to dla nas duże wyzwanie - mówi poseł Stanisław Szwed, lider Prawa i Sprawiedliwości na Podbeskidziu.

Koszt budowy drogi S1 to około 3 mld złotych. Ponad 2 mld złotych ma kosztować budowa tzw. obejścia Węgierskiej Górki.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Budowa drogi ekspresowej S-1

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Budowa drogi ekspresowej S-1" podaj