bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 16 lutego 2016
  • wyświetleń: 6130

Pomóżmy nakręcić film wojenny

Ruszyła społeczna zbiórka funduszy na realizację filmu "Oblitus: Rise of the Forgotten", który jest realizowany przez młodych filmowców z Bielska-Białej. Pieniądze zostaną przeznaczone przede wszystkim na pirotechnikę i wydatki związane ze zorganizowaniem planu zdjęciowego. Nasz portal jest patronem medialnym filmu "Oblitus: Rise of the Forgotten".

Reklama



8 grudnia 1944 roku. Amerykanie wkroczyli do Niemiec i trwa bitwa o dolinę rzeki Rur. Od sześciu dni 116. pułk piechoty bezskutecznie próbuje zdobyć Sportplatz oraz Gut Hasenfeld na obrzeżach miasta Jülich. Ataki coraz bardziej przypominają próby przebicia muru głową, dlatego dowódca 29. Dywizji Piechoty postanawia zastąpić wyczerpaną jednostkę świeżymi siłami 115. pułku - taki jest scenariusz filmu „Oblitus: Rise of the Forgotten”. Zdjęcia rozpoczną się wiosną 2016 roku.

zdjęcia próbne oblitus
Zdjęcia próbne · fot. mat. prasowe


Zbiórka potrwa 45 dni, a minimalna kwota potrzebna, by projekt ruszył wynosi 7500 zł. Pieniądze przeznaczone zostaną przede wszystkim na pirotechnikę i wydatki związane ze zorganizowaniem planu zdjęciowego. Każdy wspierający może liczyć na nagrody - od drobnych upominków i możliwość znalezienia się w napisach końcowych po repliki broni z okresu II wojny światowej, a nawet tytuł współproducenta filmu.

Pieniądze można wpłacać za pośrednictwem serwisu www.polakpotrafi.pl, a bieżące postępy w produkcji publikowane są na Facebook'u.

oblitus

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.