bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 16 lutego 2016
  • 19 lutego 2016
  • wyświetleń: 7003

Przetargi w urzędzie były ustawiane?

Zarzuty zmowy przetargowej i składania fałszywych oświadczeń usłyszeli urzędnicy z Bielska-Białej zatrzymani przez CBA. To odłam wielowątkowego śledztwa w sprawie korupcji przy zakupach sprzętu komputerowego i zlecaniu usług informatycznych.

Reklama

Funkcjonariusze Delegatury CBA w Katowicach zatrzymali dwóch obecnych oraz byłego urzędnika Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej. Podejrzenia dotyczą korupcji przy zakupach sprzętu komputerowego i zlecaniu usług informatycznych. Ustaleń dokonano w szerokim, wielowątkowym śledztwie prowadzonym przez CBA pod nadzorem Wydziału V ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Apelacyjnej w Katowicach.

W tym ujawnionym przypadku tak skonstruowano zamówienie, aby preferować tylko jednego z wykonawców. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty zmowy przetargowej oraz składania fałszywych oświadczeń. Prokuratura zastosowała środki zapobiegawcze w postaci poręczeń majątkowych w kwotach od 5 do 10 tys. zł oraz zawieszenie w czynnościach służbowych.

Śledztwo jest rozwojowe, niewykluczone są kolejne zatrzymania i powiększenie listy zarzutów.

ab / bielsko.info

źródło: cba.gov.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.