Reklama

Wiadomości

  • 15 lutego 2016
  • wyświetleń: 6172

Patriotyczna akcja w Walentynki

W Walentynki odbyła się ogólnopolska akcja Młodzieży Wszechpolskiej "Kocham Polskę". Narodowcy rozdawali mieszkańcom Bielska-Białej patriotyczne kalendarze na 2016 rok.

Kocham Polskę - 14.02.2016 · fot. Młodzież Wszechpolska, Obóz Narodowo-Radykalny


- Celem kampanii "Kocham Polskę" jest zwrócenie uwagi na to, by 14 lutego pamiętać także o tym szczególnym rodzaju miłości, jakim jest miłość do ojczyzny. Przypominamy, że ten dzień jest również rocznicą powstania Armii Krajowej. Poprzez rozdawanie kalendarzy chcemy promować patriotyzm pełen dumy narodowej i optymizmu. W tym roku nawiązaliśmy do więzi międzypokoleniowej, przypominając o bohaterach z naszej historii, którzy tak jak pani Maria Mirecka-Loryś z tegorocznego plakatu, poświęcili swoje życie pracy dla Polski, dając nam możliwość, byśmy tę pracę mogli kontynuować - informuje Młodzież Wszechpolska z Bielska-Białej.

Plakaty rozdawano m.in. na placu Bolesława Chrobrego, ulicy 11 Listopada oraz Rynku. Na koniec narodowcy udali się na cmentarz w Cygańskim Lesie pod pomnik Armii Krajowej, by upamiętnić rocznicę powstania AK. Obok Młodzieży Wszechpolskiej w bielskiej akcji "Kocham Polskę" udział wzięli członkowie ONR Bielsko-Biała, GRH Beskidy oraz Bielska Drużyna Najemna "Svantevit".

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.