bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 14 lutego 2016
  • wyświetleń: 5232

Projekt PO: 500 zł na każde dziecko

Platforma Obywatelska będzie zbierać podpisy pod własnym projektem wsparcia społecznego, który zakłada, że 500 zł otrzyma każde dziecko do 18. roku życia. Poseł Mirosława Nykiel jest zdania, że PiS w kampanii wyborczej oszukał Polaków, zapewniając o wsparciu finansowym na każde dziecko.

Reklama

mira nykiel
Mirosława Nykiel · fot. bielsko.info


- W kampanii i w wielu debatach sejmowych i medialnych członkowie PiS-u zapewniali, że ich projekt to będzie 500 złotych na każde dziecko. Wszyscy wiemy, że tak nie będzie. Teraz pokazują ulotki z kampanii wyborczej, próbują nam udowodnić, że mówili o drugim dziecku, ale proszę zerknąć do sejmowych stenogramów - mówi Mirosława Nykiel.

W stenogramie z 5. posiedzenia Sejmu w dniu 15 grudnia 2015 roku można przeczytać, jak premier Beata Szydło zapewniała posłów, że 500 złotych będzie przekazane na każde dziecko. Prawo i Sprawiedliwość broni się, że we wszystkich dokumentach programowych było wyraźnie powiedziane: 500 zł na każde drugie i kolejne dziecko.

mira nykiel
Mirosława Nykiel · fot. bielsko.info


W ostatnich dniach Platforma Obywatelska zaproponowała swój projekt wsparcia "500 zł na każde dziecko". - Postanowiliśmy zbierać podpisy pod naszym projektem. Chcemy z nim dotrzeć do obywateli, którzy czują się skrzywdzeni projektem PiS-u. Zapraszamy wszystkie osoby do biura, w którym będziemy zbierać podpisy - zachęca Mirosława Nykiel.

Mirosława Nykiel nie ukrywa, że gdyby Platforma Obywatelska swój najnowszy projekt zaproponowała w kampanii wyborczej, to wynik wyborów mógłby być inny. - My mieliśmy kompleksową politykę społeczną, na którą wydaliśmy 39 mld złotych. Gdyby to przeliczyć na ilość dzieci, to by dało 500 złotych na każde dziecko. PiS projektem "Rodzina 500+" wygrał wybory. My natomiast za mało chwaliliśmy się naszymi dokonaniami w sprawach socjalnych. Społeczeństwo dokonało wyboru, nie ma co gdybać. Wiadomo, że ludzie czekali na to wsparcie proste wsparcie. Nie cieszyli się z mostów, obiektów, całej infrastruktury, tylko czekali, że coś do ich kieszeni dotrze - wyjaśnia jedyny poseł PO z Bielska-Białej.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.