bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 13 lutego 2016
  • wyświetleń: 1446

Powstanie mapa bezpieczeństwa

Trwają prace nad zapowiedzianą przez wiceministra spraw wewnętrznych i administracji mapą bezpieczeństwa i porządku publicznego. W Wyższej Szkole Finansów i Prawa w Bielsku-Białej odbyła się kolejna tura konsultacji społecznych. W spotkaniu uczestniczyli studenci i uczniowie bielskich szkół.

Reklama

konsultacje społeczne
Konsultacje w WSBiP · fot. KMP Bielsko-Biała


Mapa bezpieczeństwa ma zawierać informacje, m.in. o przestępstwach pospolitych i kryminalnych - w tym bójkach, pobiciach, zgwałceniach, zabójstwach, kradzieżach oraz zdarzeniach drogowych. Uwzględnione w niej zostaną także wybrane kategorie przestępstw gospodarczych i narkotykowych. Mapa powstanie na podstawie danych policji oraz informacji zebranych w ramach współpracy z lokalnymi społecznościami. Stąd też kolejny cykl spotkań i konsultacji społecznych, które odbyły się w bielskiej Wyższej Szkole Finansów i Prawa.

W spotkaniu uczestniczyli studenci i uczniowie bielskich szkół. Szczegółowe założenia związane z tworzeniem mapy bezpieczeństwa przedstawił Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji bielskiej komendy podinsp. Jacek Sikora. Każdy z biorących udział w spotkaniu gości miał możliwość zaprezentowania własnych uwag i spostrzeżeń. Informacje, spostrzeżenia, a także wnioski płynące ze spotkania oraz analizy ankiety przygotowanej przez wydział prewencji, posłużą opracowaniu map zagrożeń dla Bielska-Białej i powiatu bielskiego.

Na stronie internetowej bielskiej policji znajduje się ankieta, która będzie pomocna przy tworzeniu mapy zagrożeń dla naszego regionu. Ankieta jest anonimowa. - Zwracamy się z uprzejmą prośbą o jej wypełnienie i przesłanie do 29.02.2016 roku na adres: Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, ul. Kamińskiego 8 lub adres e-mail: prewencja@bielsko.ka.policja.gov.pl - informują policjanci.

ab / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.