bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 12 lutego 2016
  • wyświetleń: 3102

Zlikwidowano opłatę targową

Rada Miejska podjęła decyzję o zlikwidowaniu opłaty targowej w naszym mieście. Taką możliwość dała nowelizacja ustawy o podatkach i opłatach lokalnych. Zgodnie z tą nowelizacją gmina może, ale nie musi pobierać takiej opłaty. Uchwała podjęta przez Radę Miejską wejdzie w życie 1 lipca 2016 roku.

plac targowy
Plac targowy w Komorowicach Krakowskich · fot. komorowice.pl


Obecnie opłata jest pobierana od osób fizycznych, osób prawnych oraz jednostek organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej, dokonujących sprzedaży na targowiskach. Wpływy z opłaty targowej nie są znaczące, w związku z czym odstąpienie od jej pobierania nie będzie miało dla miasta dużego znaczenia ekonomicznego, a jest uzasadnione społecznie.

Co w praktyce oznacza zniesienie opłaty targowej? Opłata to dodatkowy koszt dla kupców, którzy płacą również opłaty eksploatacyjne za użytkowanie targowiska (prowadzącemu targowisko) lub opłaty za zajęcie pasa drogowego. Jej zniesienie w założeniach ma przełożyć się na niższe ceny, a co za tym idzie większą siłę nabywczą kupujących.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.