bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 11 lutego 2016
  • wyświetleń: 1968

23-letni szantażysta groził, że zabije

Policjanci z wydziału kryminalnego bielskiej komendy zatrzymali 23-letniego mężczyznę, który groził mieszkance Bielska-Białej i jej rodzinie. Żądał też od ofiary 30 tysięcy złotych. Za przestępstwa te może teraz trafić za kraty na najbliższe 10 lat.

Reklama

Sprawa zaczęła się przed tygodniem. Właścicielka jednej z bielskich firm zaczęła otrzymywać SMS-y z groźbami. Ich autor zażądał od niej 30 tysięcy złotych twierdząc, że w przeciwnym wypadku doprowadzi do zamknięcia prowadzonej przez nią działalności. W SMS-ach groził też kobicie i jej rodzinie śmiercią.

Ofiara poinformowała policję o anonimowych pogróżkach. Kilka dni później sprawca został zatrzymany. Był bardzo zaskoczony, że policjanci do niego trafili. Zatrzymany usłyszał już zarzuty usiłowania wymuszenia rozbójniczego. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór. Zakazał mu też kontaktowania się z pokrzywdzoną.

ab / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.