bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 11 lutego 2016
  • wyświetleń: 1399

Zatrzymano 19-letniego włamywacza

19-letni bielszczanin ma na swoim koncie rozbój i liczne włamania do samochodów na bielskim osiedlu Beskidzkim. Włamywacz został zatrzymany przez policjantów z komisariatu II w Bielsku-Białej. Usłyszał już zarzuty. Grozi mu do 12 lat za kratami.

Reklama

Śledczy pracowali nad sprawą rozboju, do którego doszło przed tygodniem na osiedlu Słonecznym. Napastnik zaatakował młodego mężczyznę pałką teleskopową. Pobił go i okradł. Jego łupem padła torba sportowa, kurtka i głośniki. Policjanci ustalili, że związek z tym zdarzeniem może mieć dobrze im znany 19-latek. Sprawca został zatrzymany. Kryminalni ustalili, że oprócz rozboju, zatrzymany ma na swoim koncie liczne włamania i próby kradzieży samochodów na bielskim osiedlu Beskidzkim.

Jak ustalono, włamał się m.in. do dostawczego Forda, z którego skradł sprężarkę. Usiłował też skraść Fiata i Renaulta, a kiedy mu się to nie udało, ukradł z tych samochodów dokumenty. Końcem stycznia włamał się do dostawczego Volkswagena i Iveco. Wcześniej zatrzymany był już notowany za podobne czyny. Wczoraj usłyszał zarzuty i został doprowadzony do prokuratury. Prokurator objął go policyjnym dozorem. Za rozbój i włamania grozi mu do 12 lat więzienia.

ab / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.