bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 10 lutego 2016
  • wyświetleń: 6351

"Retrospekcja" osiedla Słonecznego

Rada Osiedla Słoneczne w Bielsku-Białej rozpoczęła drugą edycję akcji "Retrospekcja", której celem jest zebranie zdjęć i wspomnień dokumentujących historię tej części miasta.

Reklama

osiedle słoneczne
Malczewskiego 15 i 17 · fot. Wysocki


- Chodzi nie tylko o materiały dotyczące ważnych wydarzeń w historii Słonecznego, ale również tych które pokazują codzienne życie - dzieci bawiące się w piaskownicy, spacer z psem, szkolną wycieczkę, odpoczynek na ławce w cieniu drzewa, powrót z zakupów - mówi Magdalena Niemirowska-Kaczyńska. Rada Osiedla Słonecznego ma nadzieję, że z fotograficznych migawek i słów uda się odtworzyć dzieje miejsca oraz zachować w pamięci młodość i życie ludzi - zatrzymamy czas, co przeminął.

Akcja jest kontynuacją wystawy "Retrospekcja", na której pokazano około 250 zdjęć osiedla i jego mieszkańców sprzed lat i współcześnie, uzyskanych od osób żyjących na Słonecznym oraz Pana Wojciecha Gogolewskiego i Waldemara Wysockiego. Gromadzenie zdjęć trwało dwa lata. Odbitki na potrzeby wystawy wykonane zostały przez studio fotograficzne "Ciszek".

Zachęcamy do otwarcia szuflad, odwiedzenia strychów oraz przeglądnięcia albumów, a także rozmów z rodzicami i dziadkami. Kontakt z Radą Osiedla: tel. 607 617 299 lub e-mail rada_slon@interia.eu.

plakat os. słoneczne

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.