bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 18 października 2011
  • wyświetleń: 1733

Strażacy ostrzegają przed czadem

Rozpoczął się sezon grzewczy, straż pożarna zaczęła wyjeżdżać do zatruć tlenkiem węgla. W Bielsku-Białej strażacy mierzyli stężenie tlenku węgla w mieszkaniu budynku wielorodzinnego przy ul. Sobieskiego - podało Radio Bielsko.

Wcześniej interweniowało pogotowie ratunkowe, które u jednego z mieszkańców stwierdziło podejrzenie zaczadzenia. Mężczyzna trafił na obserwację do szpitala. Przyczyną zdarzenia była prawdopodobnie nieszczelność pieca węglowego w pokoju.

W poprzednim sezonie grzewczym, w okresie od września do kwietnia w powiecie bielskim zatruło się czadem aż 86 osób, jedna z nich- 24-letni mężczyzna zmarł. Do tragedii doszło w lutym w budynku przy ul. Karpackiej. Nieprawidłowo działał piecyk gazowy.

Strażacy ostrzegają przed niebezpieczeństwem. "Życie może nam uratować przegląd instalacji kominowej i wentylacyjnej"- mówi rzeczniczka bielskiej PSP, Patrycja Pokrzywa. Ze strażackich statystyk wynika, że głównym źródłem zatruć w budynkach mieszkalnych jest niesprawność przewodów kominowych: wentylacyjnych, spalinowych i dymowych.

new / bielsko.info
źródło: Radio Bielsko

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.