bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 9 lutego 2016
  • wyświetleń: 2506

19-latek ugryzł policjanta w dłoń

Policyjni wywiadowcy zatrzymali młodego mężczyznę, który uszkodził samochód i zaatakował interweniujących policjantów. Jednego ze stróżów prawa ugryzł w dłoń. Zatrzymany miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Usłyszał już zarzuty. Grozi mu do 5 lat za kratami.

Reklama

Do zdarzenia doszło w bielskich Mikuszowicach, gdzie 19-latek spożywał alkohol wspólnie ze swoim o rok młodszym kolegą. W miarę upływu czasu jego agresja narastała. Odreagował na zaparkowanym na ulicy BMW. Zdewastował drzwi i karoserię w pojeździe, wybił szybę. Spowodował szkody w wysokości blisko tysiąca złotych.

Nie uspokoił go nawet widok stróżów prawa. Sprawca zaatakował interweniujących policjantów. Szarpał się i wyrywał. Jednego z policjantów ugryzł w dłoń. Jego 18-letni kolega ruszył mu z pomocą. Obaj napastnicy zwracali się do mundurowych wulgarnym słownictwem. Szybko ich obezwładniono i zakuto w kajdanki.

Badanie stanu ich trzeźwości dało wyniki ponad 2 promili alkoholu. Po nocy spędzonej w policyjnej celi usłyszeli zarzuty. Obaj odpowiedzą za napaść na policjantów i ich znieważenie. Starszy dodatkowo tłumaczyć się będzie za uszkodzenie samochodu. O ich dalszym losie rozstrzygnie wkrótce prokurator.

ab / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.