bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 9 lutego 2016
  • wyświetleń: 5880

Komendant nadal dostaje premie?

Komendant straży miejskiej, który pod koniec ubiegłego roku złożył rezygnację z pełnienia funkcji, ciągle przebywa na zwolnieniu chorobowym. Radna Małgorzata Zarębska zapytała dziś prezydenta, czy Mirosław Tronkowski otrzymuje premię uznaniową.

Reklama

komendant tronkowski
Komendant, który podał się do dymisji, ciągle przebywa na zwolnieniu lekarskim · fot. Straż Miejska w Bielsku-Białej


- Czy to prawda, że przebywający od dłuższego czasu na zwolnieniu lekarskim komendant straży miejskiej oprócz podstawowego wynagrodzenia otrzymuje dodatkowe uposażenie w postaci premii uznaniowej - pytała radna Małgorzata Zarębska.

Radna Niezależnych.BB poruszyła również sprawę zabytkowego sejfu. Według publikacji tygodnika "NIE" sejf miał zniknąć z siedziby straży miejskiej wraz z dymisją komendanta Mirosława Tronkowskiego. - To nieprawda, że zaginął i nieprawda, że jest zabytkowy - zdementował Jacek Krywult. - Rozumiem, że fama idzie i trzeba tę famę podgrzewać. To był zwykły sejf, który miał być wydany na złom - dodaje gospodarz Bielska-Białej.

Prezydent nie chciał rozwijać tematu premii, którą rzekomo otrzymuje przebywający na zwolnieniu lekarskim komendant Mirosław Tronkowski. - To jest w chodzenie w sprawy, które nie są przedmiotem zainteresowania i decyzji radnych. Komendant jest na zwolnieniu lekarskim, zgodnie z prawem jest mu wypłacane wynagrodzenie. Jak wiadomo, po iluś dniach wypłata jest płacona przez ZUS, a nie przez miasto - zakończył prezydent Bielska-Białej.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.