bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 8 lutego 2016
  • wyświetleń: 3547

Powalone drzewa, zerwane linie

Powalone drzewa, zerwane linie energetyczne, uszkodzone dachy to krajobraz po wichurach, z jakimi mieli do czynienia bielscy strażacy w miniony weekend. Łącznie odnotowano około 30 zdarzeń.

Reklama

Na terenie miasta Bielsko-Biała strażacy interweniowali blisko 10 razy. W niedziele o godzinie czwartej rano strażacy zostali wezwani do zdarzenia na ulicy Krakowskiej w Bielsku-Białej. Na miejscu zastano dwa powalone drzewa na jezdnię, przewróconą latarnię oświetleniową, uszkodzoną częściowo barierę energochłonną i zniszczone samochody. Strażacy pocięli konar drzewa i usunęli go z jezdni. W wyniku przewrócenia się drzewa doszło do uszkodzenia samochodu marki Mercedes - uszkodzona maska, szyba przednia i prawa boczna, rysy na przodzie i dachu oraz Forda - rysy na samochodzie.

W powiecie najwięcej interwencji odnotowano w gminie Jasienica. W niedzielę rano strażacy przez blisko 3 godziny usuwali w Łazach cztery drzewa powalone na jezdnię na drodze w kierunku Grodźca oraz jednego w kierunku na Świętoszówkę. W niedzielę po godzinie 23.00 dwie jednostki straży pożarnej zabezpieczały w Czechowicach-Dziedzicach przy ulicy Niepodległości dach budynku, z którego zwisała część okucia. Ratownicy znieśli blachę z dachu budynku i zabezpieczyli ją w miejscu wskazanym w rozmowie telefonicznej przez zarządcę obiektu.

ab / bielsko.info

źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.