bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 4 lutego 2016
  • 5 lutego 2016
  • wyświetleń: 11077

Inwestycja potentata z Bielska-Białej

Bielska firma, która słynie z produkcji pojazdów ratowniczych, rozpoczyna inwestycję wartą 40 mln złotych. W ciągu trzech lat przy ulicy Kusia w Bielsku-Białej postanie nowoczesne centrum badawcze firmy WISS.

Reklama

Nowa inwestycja firmy WISS - 03.02.2016 · fot. Bielsko112


W nowoczesnym centrum badawczym będzie sprawdzany m.in. wpływ wody morskiej oraz temperatury na specjalistyczne pojazdy gaśnicze. Inwestycja warta 40 mln złotych będzie realizowana ze środków własnych firmy. Z centrum badawczo-rozwojowego będą mogły również korzystać inne podmioty gospodarcze.

- Chciałbym żeby nasze miasto nie kojarzyło się tylko z Fiatem, ale też z bezpieczeństwem dla kraju i ludności. Budowa tego centrum ma na celu poprawę tego bezpieczeństwa - mówił właściciel firmy WISS, Piotr Wawrzaszek, podczas uroczystości wmurowania kamienia węgielnego.

Firma WISS jest czołowym producentem samochodów pożarniczych w Polsce i Europie. W ubiegłym roku spółka wybudowała ponad 900 pojazdów. WISS eksportuje pojazdy do ponad 40 krajów. - Otworzyliśmy się na nowe, egzotyczne rynki, które będą promowały polską myśl techniczną - mówił właściciel firmy. Pojazdy z Bielska-Białej trafią niebawem do Korei Południowej, Izraela i Maroka.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.