Wiadomości

  • 25 stycznia 2016
  • wyświetleń: 5237

Szarpanina na demonstracji KOD-u?

Czy uczestnicy ostatniej manifestacji zorganizowanej przez Komitet Obrony Demokracji atakowali prawicowych aktywistów? O incydencie, który miał się zdarzyć na demonstracji KOD-u, poinformował poseł Stanisław Pięta.

Manifestacja KOD-u w Bielsku-Białej - 23.01.2016
Manifestacja KOD-u w Bielsku-Białej - 23.01.2016 · fot. bielsko.info


Przypominamy, że na sobotniej manifestacji KOD-u poseł Stanisław Pięta wraz z grupą swoich współpracowników rozdawali przedruk wywiadu z Mateuszem Kijowskim (lider KOD-u), który ukazał się na łamach Rzeczpospolitej.

- Oczywiście ja i osoby, które pomagały, staliśmy spokojnie. Już po zgromadzeniu dowiedziałem się, że doszło do bardzo nieprzyjemnego incydentu. Otóż pewien pan, który jak potem mi powiedziano prowadzi restaurację w Straconce, wyrwał jednej z licealistek wywiad z panem Kijowskim, po czym uderzył innego licealistę. Dopiero pod wpływem groźby o zawiadomieniu policji oddał odebrane kartki - mówił poseł Stanisław Pięta.

Bielska policja nie odnotowała żadnego incydentu. - Nie dotarła do nas żadna informacja o naruszeniu prawa - mówi nadkomisarz Elwira Jurasz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej. W trakcie manifestacji policja wylegitymowała osiem osób.

Ariel Brończyk / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.