Wiadomości

  • 25 stycznia 2016
  • wyświetleń: 1731

Samorządowcy czytali List św. Pawła

Już po raz ósmy w Bielsku-Białej odbył się Ekumeniczny Maraton Biblijny. Wydarzenie to było jednym z elementów Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan i zostało zorganizowane przez Książnicę Beskidzką oraz radio Anioł Beskidów.

maraton biblijny
Prezydent Jacek Krywult czytał List św. Pawła do Rzymian · fot. bielsko.info


Przedstawiciele duchowieństwa, samorządów, środowisk akademickich, służb mundurowych oraz różnych organizacji czytali List św. Pawła do Rzymian. Każdy z czytelników biorących udział w maratonie otrzymał symboliczny, ekumeniczny bochenek chleba, który został pobłogosławiony przez ordynariusza diecezji bielsko-żywieckiej bp Romana Pindla i zwierzchnika diecezji cieszyńskiej Kościoła ewangelicko-augsburskiego bp Adriana Korczago.

Maratonowi towarzyszyła wystawa "Pismo Święte Księga ręką ludzką przez Boga pisana". Znalazły się na niej unikatowe zbiory Książnicy Pomorskiej w Szczecinie, które zostały wzbogacone wydaniami Pisma Świętego będącymi w posiadaniu Książnicy Beskidzkiej.

Ariel Brończyk / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.