Wiadomości

  • 22 stycznia 2016
  • wyświetleń: 2256

Handlowała podrobionymi zegarkami

Zegarki z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek zabezpieczyli policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej bielskiej komendy. Podróbkami handlowała 25-letnia mieszkanka Czechowic-Dziedzic. Kobieta została zatrzymana.Śledczy z Bielska-Białej zajmowali się ostatnio ustaleniem osoby, która za pośrednictwem stron internetowych oferowała do sprzedaży zegarki oznaczone zastrzeżonymi znakami towarowymi. Ich ceny były bardzo atrakcyjne, co mogło wskazywać, że zostały podrobione. Prowadzone działania doprowadziły do zatrzymania 25-latki, która oferował do sprzedaży właśnie takie produkty. W czasie przeszukania zatrzymanej policjanci zabezpieczyli 10 zegarków z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek.

zegarki, policja
Handlowała podrobionymi zegarkami · fot. KMP Bielsko-Biała


Kobieta jest już po zarzutach. Za naruszenie Ustawy Prawo Własności Przemysłowej i wprowadzanie do obrotu przedmiotów oznaczonych podrobionym znakiem towarowym grożą jej 2 lata za kratami. Szacuje się, że straty jakie ponieśli właściciele marki w wyniku sprzedawania podróbek, wynoszą blisko 50 tys. zł.

aka / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.