Wiadomości

  • 21 stycznia 2016
  • wyświetleń: 2073

Mistrzostwa ratowników medycznych

Za nami:

Od 26 do 29 stycznia 2016 roku na terenie powiatu bielskiego odbywać się będzie XI edycja Międzynarodowych Zimowych Mistrzostw Polski w Ratownictwie Medycznym, których organizatorem jest Bielskie Pogotowie Ratunkowe.

Udział w Mistrzostwach zadeklarowało 50 załóg stanowiących elitę polskiego ratownictwa oraz 7 załóg zagranicznych - z Ukrainy, Litwy i Łotwy. Uczestnicy przyjeżdżają własnymi ambulansami, prezentując wyposażenie z różnych regionów kraju, a umiejętności teoretyczne i praktyczne oceniają sędziowie.

Przygotowane konkurencje mają na celu udoskonalanie i przećwiczenie zasad postępowania z pacjentami wychłodzonymi, w trudnych warunkach zimowych, a także nabycie umiejętności postępowania z cudzoziemcami w związku z falą migracji w Europie.

Organizatorzy przygotowali dla uczestników 6 konkurencji obejmujących pozorowane zdarzenia medyczne, które rozgrywane będą na terenach Amfiteatru w Jaworzu, przełęczy Przegibek, na terenach ośrodka wypoczynkowego "Beskidy Park" pod Szyndzielnią i na terenie Szpitala Chirurgii Małoinwazyjnej i Rekonstrukcyjnej w Bielsku-Białej, a także w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Armii Krajowej w Bielsku-Białej i na terenie Zakładu Produkcji Samochodów Specjalnych Szczęśniak w Komorowicach.

Zawodom towarzyszą sesje naukowe oraz warsztaty, umożliwiające bezpośrednią wymianę poglądów oraz doświadczeń pomiędzy specjalistami Medycyny Ratunkowej z Polski i z zaproszonych państw.

W związku z organizacją XI Międzynarodowych Zimowych Mistrzostw w Ratownictwie Medycznym nastąpi zamknięcie pl. Ratuszowego od dnia 27.01.2016 r. od godz. 16.00 do dnia 28.01.2016 r. do godz. 4.00.

Ariel Brończyk / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.