Wiadomości

  • 21 stycznia 2016
  • wyświetleń: 2296

Podawały się za pracownice ZUS-u

85-letnia bielszczanka straciła oszczędności, bo uwierzyła oszustkom podającym się za pracownice ZUS, że wkrótce otrzyma dotacje unijne dla starszych osób. Oszustki wykorzystały moment nieuwagi i zniknęły z domu wraz z oszczędnościami seniorki.

W środę przed południem do drzwi jednego z mieszkań na ulicy Wapienickiej zapukały nieznajome kobiety, które podawały się za pracownice ZUS-u. Już w progu oznajmiły, że ich wizyta związana jest z dotacjami unijnymi, które otrzymają starsze osoby w nagrodę za zgromadzone w domu oszczędności. Właścicielka zaprosiła je do środka i na ich prośbę przekazała im dowód osobisty, z którego oszustki spisały dane osobowe.

Sprawczynie wykorzystały nieuwagę seniorki i skradły jej oszczędności. Do podobnego zdarzenia doszło także na bielskiej ulicy Wierzbowej. Prawdopodobnie te same kobiety odwiedziły 75-letnią bielszczankę. Tym razem podawały się za pracownice opieki społecznej. Przedstawiły identyczna legendę, prosząc o banknoty, z których zamierzały spisać numery seryjne. Obiecywały, że w zamian bielszczanka otrzyma dotacje, równe sumie zgromadzonych oszczędności. Na szczęście kobieta w porę zorientowała się, że ma do czynienia z oszustkami. Zaalarmowała swojego wnuczka. W międzyczasie sprawczynie uciekły jednak z mieszkania. Poszukują ich policjanci.

Wszelkie informacje mogące przyczynić się do ich ustalenia prosimy kierować do Komisariatu Policji II w Bielsku-Białej przy ul. Kamińskiego 8, tel. 33 8121600, nr alarmowe 997 lub 112. Gwarantujemy anonimowość!

Ariel Brończyk / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.