Wiadomości
- 21 stycznia 2016
- wyświetleń: 2514
Podawały się za pracownice ZUS-u
85-letnia bielszczanka straciła oszczędności, bo uwierzyła oszustkom podającym się za pracownice ZUS, że wkrótce otrzyma dotacje unijne dla starszych osób. Oszustki wykorzystały moment nieuwagi i zniknęły z domu wraz z oszczędnościami seniorki.
W środę przed południem do drzwi jednego z mieszkań na ulicy Wapienickiej zapukały nieznajome kobiety, które podawały się za pracownice ZUS-u. Już w progu oznajmiły, że ich wizyta związana jest z dotacjami unijnymi, które otrzymają starsze osoby w nagrodę za zgromadzone w domu oszczędności. Właścicielka zaprosiła je do środka i na ich prośbę przekazała im dowód osobisty, z którego oszustki spisały dane osobowe.
Sprawczynie wykorzystały nieuwagę seniorki i skradły jej oszczędności. Do podobnego zdarzenia doszło także na bielskiej ulicy Wierzbowej. Prawdopodobnie te same kobiety odwiedziły 75-letnią bielszczankę. Tym razem podawały się za pracownice opieki społecznej. Przedstawiły identyczna legendę, prosząc o banknoty, z których zamierzały spisać numery seryjne. Obiecywały, że w zamian bielszczanka otrzyma dotacje, równe sumie zgromadzonych oszczędności. Na szczęście kobieta w porę zorientowała się, że ma do czynienia z oszustkami. Zaalarmowała swojego wnuczka. W międzyczasie sprawczynie uciekły jednak z mieszkania. Poszukują ich policjanci.
Wszelkie informacje mogące przyczynić się do ich ustalenia prosimy kierować do Komisariatu Policji II w Bielsku-Białej przy ul. Kamińskiego 8, tel. 33 8121600, nr alarmowe 997 lub 112. Gwarantujemy anonimowość!
Sprawczynie wykorzystały nieuwagę seniorki i skradły jej oszczędności. Do podobnego zdarzenia doszło także na bielskiej ulicy Wierzbowej. Prawdopodobnie te same kobiety odwiedziły 75-letnią bielszczankę. Tym razem podawały się za pracownice opieki społecznej. Przedstawiły identyczna legendę, prosząc o banknoty, z których zamierzały spisać numery seryjne. Obiecywały, że w zamian bielszczanka otrzyma dotacje, równe sumie zgromadzonych oszczędności. Na szczęście kobieta w porę zorientowała się, że ma do czynienia z oszustkami. Zaalarmowała swojego wnuczka. W międzyczasie sprawczynie uciekły jednak z mieszkania. Poszukują ich policjanci.
Wszelkie informacje mogące przyczynić się do ich ustalenia prosimy kierować do Komisariatu Policji II w Bielsku-Białej przy ul. Kamińskiego 8, tel. 33 8121600, nr alarmowe 997 lub 112. Gwarantujemy anonimowość!
ZOBACZ TAKŻE
Policjanci ruszyli w pościg za oszustem aż do Krakowa. 20-latek zatrzymany po wyłudzeniu 17 tys. zł od seniora
Oszuści podszywają się pod serwisy streamingowe. Policjanci apelują i ostrzegają
Uwaga na nowe oszustwa w sieci. Fałszywe wiadomości o utracie danych w chmurze
Oszustwo „na pracownika banku”. 30-latka wpłaciła 94 tys. zł do bitomatu
Oszuści podszywają się pod Krajową Administrację Skarbową - uwaga na fałszywe wiadomości
Mieszkaniec Bielska-Białej oszukany „na inwestycje w akcje”. Stracił 16 tys. zł
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.







