bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 13 października 2011
  • wyświetleń: 5469

Operacja z Bielska na żywo

Sześć operacji live surgery z użyciem nowatorskich i wymagających wyjątkowych umiejętności technik artroskopowych zostanie 14 października wykonanych w Klinice św. Łukasza w Bielsku-Białej podczas sympozjum naukowego.

Specjalny wóz transmisyjny będzie przekazywał na żywo obraz z sal operacyjnych Kliniki św. Łukasza na trzy telebimy umieszczone w pobliskim Hotelu Vienna. Transmitowane zabiegi oglądać będzie tu 250 specjalistów z Polski i krajów ościennych.

Program:
Live surgery - sesja I L.Lafosse 8.30 - 10.00
1. live surgery - Rekonstrukcja stożka rotatorów - A. Van Raebroeckx
2. live surgery - Odbarczenie nerwu nadłopatkowego R. Brzóska

Live surgery - sesja II P.Lubiatowski 11.10 - 12.40
1. live surgery - Operacja niestabilności tylnej barku - E. Lejeune/B. Kordasiewicz
2. live surgery - Operacja leczenia niestabilności metodą BLS R. Brzóska

Live surgery - sesja III V.Lermolajevas 13.20 - 14.20
1. live surgery - Artroskopowa operacja metodą Latarjet - L. Lafosse/A. Błasiak/B. Kordasiewicz
2. live surgery - Endoprotezoplastyka anatomiczna - B. Toussaint/A. Van Raebroeckx/R. Brzóska

„Wirtuozami” VI Bielskiego Sympozjum naukowego dla Lekarzy Ortopedów i Rehabilitacji Medycznej oraz Fizjoterapeutów, będą światowej klasy specjaliści:
- dr n med. Laurent Lafosse - Założyciel Alpejskiego Instytutu Chirurgicznego, pionier współczesnej chirurgii barku, uważany za jednego z twórców artroskopowej rekonstrukcji barku;
- dr n med. Bruno Toussaint - członek Alpejskiego Instytutu Chirurgicznego, powszechnie uznawany za jednego ze światowych liderów w chirurgii barku.
- dr n med. Roman Brzóska - specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu w Klinice Św. Łukasza w Bielsku-Białej. Jeden z kilku najlepszych w Polsce specjalistów w dziedzinie artroskopowego leczenia urazów barku i jeden z pierwszych uczniów francuskiej Clinique Generale, który praktykował pod okiem dr Laurenta Lafosse w Alpejskim Instytucie Chirurgicznym w Annecy we Francji.

adv / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.