
Wiadomości
- 8 stycznia 2016
- wyświetleń: 9995
Seryjny morderca wpadł w Białej
8 stycznia 1938 roku w Białej Krakowskiej aresztowano jednego z najgroźniejszych polskich przestępców międzywojennych - Nikifora Maruszeczkę. Mężczyźnie przypisuje się zabójstwo co najmniej siedmiu osób.

Nikifor Maruszeczko wielokrotnie dokonywał przestępstw w stanie nietrzeźwym. Nałóg alkoholowy przyczynił się do spektakularnego końca jego działalności. Dokładnie 78 lat temu Maruszeczko wszczął awanturę w restauracji Hotelu "Pod Orłem" w Białej Krakowskiej. Rozpoznany przez klientów (w gazetach drukowano jego portrety pamięciowe) próbował ucieczki, lecz został schwytany i oddany w ręce policji.
Przypisuje mu się zabójstwo co najmniej siedmiu osób - w tym dwóch policjantów. W trakcie procesu był sądzony tylko za zabicie jednego policjanta i ciężkie zranienie innego. Skazany na karę śmierci - wyrok wykonano 8 sierpnia 1938 roku.
Historyczne ciekawostki
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne ciekawostki" podaj

Gorący temat[WIDEO] 30 lat temu był tutaj z nami. 30 .rocznica pobytu Jana Pawła II w naszym regionie

Gorący tematHistoryczne ciekawostki: Wspomnienia dawnych bielszczan - posłowie

Gorący tematHistoryczne ciekawostki: Pożegnanie z miastem - ostatnie wspomnienia

Gorący temat[WIDEO] Bielsko-Biała, Beskidy i Cieszyn w 1961 roku. Unikalne nagranie!

Gorący tematHistoryczne ciekawostki: Tajemnica krzyża w dolinie Krzywej

Gorący tematHistoryczne ciekawostki: Czerwone chmury nad Bielskiem - początki masowych wysiedleń

Gorący tematHistoryczne ciekawostki: Pod czerwoną latarnią? Ciemny interes w centrum miasta

Gorący tematHistoryczne ciekawostki: Kiedy po ulicach miasta jeździły tramwaje
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.