bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 12 października 2011
  • wyświetleń: 2467

Awanturnicy na os. Karpackim

21-letni bielszczanin i jego o trzy lata młodszy brat wszczęli awanturę domową, w trakcie której doszło pomiędzy nimi do bójki. Kiedy matka krewkich braci wezwała na pomoc policjantów, swoją agresję skierowali przeciwko stróżom prawa.

We wtorek w nocy policjanci zostali wezwani na interwencję do jednego z mieszkań na Osiedlu Karpackim w Bielsku-Białej, gdzie nietrzeźwi bracia wszczęli awanturę z matką, a następnie rzucili się na siebie z pięściami. Policjanci rozdzielili awanturników.

Widok umundurowanych stróżów prawa nie zrobił na nich jednak większego wrażenia. Agresywni do tej pory jedynie wobec siebie, „solidarnie” skierowali się przeciwko funkcjonariuszom. Szarpali ich za mundury i usiłowali uderzać. Nie przebierali przy tym w słowach i znieważyli policjantów słowami powszechnie uznawanymi za wulgarne.

Szybko i skutecznie ich obezwładniono. Obaj zostali zakuci w kajdanki i trafili do policyjnego aresztu. Badanie alkomatem wykazało, że starszy z braci miał we krwi przeszło 2 promile alkoholu, młodszy o 1,5 promila mniej. Usłyszeli zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej policjantów, utrudniania prowadzenia czynności służbowych i ich znieważenia, za co mogą trafić do więzienia na najbliższe 3 lata.

new / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.