Wiadomości
- 18 grudnia 2015
- wyświetleń: 3883
Grzegorz Schetyna krytykował PiS
Grzegorz Schetyna, były minister spraw zagranicznych i obecny kandydat na szefa PO, przyjechał w czwartek po południu do Bielska-Białej. W hali pod Dębowcem spotkał się z działaczami Platformy Obywatelskiej z okręgu bielskiego oraz wziął udział w konferencji prasowej.
Podczas przemówienia Grzegorz Schetyna odniósł się do aktualnej sytuacji w kraju, nazywając ostatnie działania PiS łamaniem demokracji i konstytucji. Jak podkreślił, władza w rękach jednej partii nie mogła skutkować niczym dobrym, zwłaszcza jeśli chodzi o PiS.
- PiS jest partią absolutnie zawłaszczającą wolność i niezależność instytucji, narzucającą innym swoją wolę i podejmującą walkę ze wszystkimi w sposób ekspresowy i szalony. To, co dzieje się obecnie, to zamach na niezależność instytucji, na państwo demokratyczne, na konstytucję i na całą przestrzeń niezależności- mówił Grzegorz Schetyna.
Jak stwierdził, samodzielne rządy PiS już zaowocowały problemami wokół Trybunału Konstytucyjnego, wokół mediów i komisji do spraw służb. Taka polityka, która nie szanuje demokracji i wolności, jest według niego nie do zaakceptowania i wymaga zdecydowanej opozycji Platformy Obywatelskiej. - Zaczęło się od komisji do spraw służb, potem był Trybunał Konstytucyjny, dzisiaj mówi się o mediach, samorządzie, o służbie cywilnej. Nie możemy zaakceptować takich działań - mówił.
Kandydat na szefa PO poinformował również, że podczas wizyty w Brukseli poprosił o przesunięcie debaty o Polsce w Parlamencie Europejskim, jednak sprawa wywołała liczne emocje na Zachodzie i nie dało się utrzymać jej w granicach kraju. Jak podkreślił, Polska powinna przede wszystkim pokazać teraz, że jest krajem demokracji i nie zgadza się na łamanie prawa. W tymże celu Platforma Obywatelska zapowiedziała działalność pozaparlamentarną oraz wspieranie akcji, takich jak sobotnia manifestacja Komitetu Obrony Demokracji.
- Uważamy, że ta aktywność publiczna, pozaparlamentarna będzie bardzo ważna. Ona jest autentyczna, oddolna, prawdziwa i ma sens. Ta przestrzeń aktywności i niezgody na prowadzenie w taki sposób polityki musi być bardzo szeroka i przekonywująca - powiedział Schetyna.
Długoletnia władza PO to według niego najlepszy dowód na to, że był to rząd skuteczny, który nie tylko ugruntował pozycję Polski na arenie międzynarodowej, ale i przyczynił się do jej rozwoju. - Kraj jest dobrze zorganizowany, ma świetną pozycję w Europie i w świecie. Wszyscy jesteśmy z tego dumni, tylko trzeba dobrze go poprawiać i chronić to, co osiągnęliśmy. Musimy budować taką partię, która będzie silna, instytucjonalna i zawróci Polskę na odpowiedni tor - zaznaczył.
ZOBACZ TAKŻE

Sławomir Mentzen przyjedzie do Bielska-Białej. To będzie finisz jego kampanii

Schronienie znajdzie 7 procent bielszczan

Wiesław Lewicki bez szans na prezydenturę. Wśród nieważnych podpisów „martwe dusze”

Uchwała Rady Miejskiej: 50 tys. zł na pracownię rezonansu w Szpitalu Pediatrycznym

Trzaskowski napisał do radnych. Ratusz umywa ręce

Nie sprzedaż, a modernizacja. O ile będą pieniądze...
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.