
Wiadomości
- 12 grudnia 2015
- wyświetleń: 5989
Policjanci rozbili narkotykową szajkę
Policjanci z referatu antynarkotykowego bielskiej komendy zatrzymali 41-letniego mieszkańca Kóz, podejrzanego o usiłowanie wprowadzenia do obrotu znacznych ilości substancji odurzających. W jego mieszkaniu śledczy zabezpieczyli ponad 14 tysięcy porcji narkotyków.
Policjanci z Bielska-Białej, zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, od pewnego czasu rozpracowywali grupę osób, które w Kozach trudniły się wprowadzaniem do obrotu narkotyków. Obserwacja środowiska oraz skutecznie i umiejętnie prowadzona praca operacyjna doprowadziły do rozbicia grupy. W czasie zaplanowanej akcji antynarkotykowi, wspierani przez śledczych z CBŚP oraz policjantów z samodzielnego pododdziału prewencji i izby celnej, zatrzymali 41-letniego lidera grupy.
W mieszkaniu mężczyzny policjanci odnaleźli i zabezpieczyli ponad 14 tysięcy środków psychotropowych, w tym: amfetaminę, dopalacze w postaci tzw. "kryształu PVP" i marihuanę. Policjanci ustalili, że narkotyki te miały trafić na bielski "rynek". W czasie przeszukania policjanci zabezpieczyli też broń gazową oraz wagi elektroniczne.
Podczas tej skoordynowanej akcji, śledczy zatrzymali także dwie kolejne osoby powiązane z dilerem. Przy zatrzymanych, 22-letniej kobiecie i 28-letnim mężczyźnie, odnaleziono środki odurzające. Zatrzymani usłyszeli zarzuty.
Wobec zatrzymanego 41-letniego mężczyzny bielski sąd, na wniosek Prokuratury Rejonowej Bielsko-Biała Północ, zastosował tymczasowy areszt. Za przestępstwa te grozi mu do 15 lat więzienia. W przeszłości zatrzymany był już notowany za przestępstwa narkotykowe.
ZOBACZ TAKŻE

Naćpany kierowca Mercedesa zatrzymany przez Bielskich wywiadowców. To nie koniec jego przewinień

Nastolatek z narkotykami, trop zaprowadził policjantów do domowej plantacji

Gorący temat[FOTO] 5 kilogramów narkotyków, broń i gotówka. Duża akcja policji w Bielsku-Białej

Dożywotni zakaz? Nie powstrzymał go przed jazdą. Kierowca zatrzymany w Bystrej idzie do więznienia

[FOTO] Straż Graniczna w Bielsku-Białej udaremniła przemyt pseudoefedryny o wartości 12 tys. zł.

47-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego zatrzymany. Jechał bez prawka, naćpany i był poszukiwany
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.



