bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 11 października 2011
  • wyświetleń: 1937

Pijany kierowca urządził rajd

Policjanci z komisariatu III zatrzymali 24-letniego mężczyznę, który kierował ciężarowym iveco w stanie nietrzeźwości. Kierowca, chcąc uniknąć konsekwencji, najpierw znieważył policjantów, a następnie zmienił taktykę i usiłował ich przekupić. Za przestępstwa te grozi mu teraz do 10 lat więzienia.

Nocą, pracownicy ochrony jednego z bielskich centrów handlowych zauważyli ciężarowy pojazd, którego kierowca „urządził” sobie rajd pomiędzy samochodami na parkingu. Na miejsce wezwano policjantów, którzy zatrzymali kierowcę iveco.

Kiedy sprawca wysiadł z samochodu ledwo trzymał się na nogach. Zwracał się do policjantów wulgarnym, rynsztokowym słownictwem, a kiedy zorientował się, że jego agresywne zachowanie nie skutkuje, próbował wręczyć stróżom prawa łapówkę w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.

Pouczony przez policjantów, że popełnia kolejne przestępstwo, upierał się, że na pewno „jakoś dogada” się z kontrolującymi go funkcjonariuszami. W efekcie od nietrzeźwego kierowcy pobrano krew do analizy na zawartość alkoholu.

Noc spędził w policyjnym areszcie. Teraz odpowie nie tylko za jazdę „na podwójnym gazie”, ale także za próbę przekupstwa policjantów i ich znieważenie. Konsekwencją jego czynów może być nawet 10-letni pobyt w więzieniu.

new / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.