Wiadomości

  • 30 listopada 2015
  • wyświetleń: 2112

Fałszywe wolontariuszki w regionie

Policja ostrzega przed fałszywymi wolontariuszkami w naszym regionie. W niedzielę w Kobiernicach zatrzymano dwie kobiety, które podawały się za osoby zbierające datki na pogorzelców. Uchwyconym "wolontariuszkom" grozi teraz d 8 lat więzienia.

Kobiety zbierały datki do puszek na parkingu przed kościołem w Czańcu. Zaopatrzone w specjalne identyfikatory prosiły o wsparcie dla ofiar pożaru. Podejrzane wolontariuszki wzbudziły zainteresowanie jednego z mieszkańców, który przekazał swoje spostrzeżenia stróżom prawa.

Policjanci szybko ustalili, że fundacja, na rzecz której obie kobiety pracowały w ogóle nie istnieje. 43-latka i jej 51-letnia wspólniczka zostały zatrzymane. Mundurowi zabezpieczyli też fikcyjne identyfikatory oraz puszki, do których zbierały datki. Po nocy spędzonej w policyjnej celi zatrzymane usłyszały zarzuty. W przeszłości były już notowane za podobne czyny. O ich dalszym losie zadecyduje teraz prokurator.

new / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.