bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 27 listopada 2015
  • wyświetleń: 955

Nagroda dla za skanalizowanie miasta

Bielska spółka wodociągowa otrzymała prestiżową nagrodę w kategorii "Gospodarka wodno-ściekowa". Honorowy patronat nad XIV edycją Konkursu objęli Minister Środowiska, Minister Gospodarki oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

nagroda dla spółki aqua
Nagroda dla spółki AQUA · fot. UM Bielsko-Biała


Polska Izba Ekologii od 2002 roku organizuje Konkurs "Ekolaury", promując najefektywniejsze działania i prace podejmowane na rzecz ochrony środowiska. Konkurs ma zasięg ogólnopolski i skierowany jest do przedsiębiorstw, instytucji, organizacji pozarządowych i samorządów.

Spółka Aqua została uhonorowana za realizację projektu "Poprawa stanu gospodarki wodno-ściekowej w dzielnicach Miasta Bielsko-Biała". Projekt był realizowany w latach 2010-2014 i był współfinansowany z dotacji Funduszu Spójności Unii Europejskiej. W ramach projektu w siedmiu dzielnicach Bielska-Białej wybudowano łącznie 169 km sieci wodociągowo-kanalizacyjnej.

Dzięki realizacji zadania spełniony został wskaźnik skanalizowania miasta Bielska-Białej na poziomie 98,3% ludności. Zrealizowany projekt wpłynął zarówno na poprawę stanu środowiska naturalnego w mieście, jak i stworzył warunki do rozwoju lokalnego biznesu i wzrostu gospodarczego regionu poprzez udostępnienie infrastruktury komunalnej.

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.