bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 6 października 2011
  • wyświetleń: 2433

Pięciu kandydatów do Senatu - lista

Wybory parlamentarne już w najbliższą niedzielę - wybierzemy w nich posłów i senatorów. W drugim przypadku głosowanie odbędzie się w zmienionej formie. Szczegóły i listę osób, z której wyłonimy senatora reprezentującego nasz region, przedstawiamy poniżej.

Co ważne, po raz pierwszy wybory do wyższej izby polskiego parlamentu odbywają się na zasadzie jednomandatowych okręgów wyborczych. Oznacza to, iż z całej przedstawionej przez nas poniżej listy, senatorem zostanie tylko jedna osoba - ta, która uzyska największą liczbę głosów.

Między innymi w związku z organizacją jednomandatowych okręgów wyborczych numery okręgów w wyborach do sejmu i do senatu się różnią. O ile do niższej izby parlamentu będziemy wybierać kandydatów w okręgu nr 27 (obejmującym powiaty: bielski, cieszyński, pszczyński, żywiecki oraz miasto na prawach powiatu: Bielsko-Biała), to do senatu będziemy głosować w okręgu nr 78, którego granice wyznaczają powiaty: bielski i pszczyński oraz miasto Bielsko-Biała. Nie zmieni to jednak lokalizacji punktów wyborczych i głosy oddawać będziemy w jednym miejscu.

Lista kandydatów na senatorów jest krótka. Znalazło się na niej tylko pięć nazwisk. Są to (według kolejności alfabetycznej, która będzie obowiązywała na kartach do głosowania):

1. Bożałkiński Piotr Waldemar - KW Sojusz Lewicy Demokratycznej,
radca prawny, Bielsko-Biała

2. Kamiński Andrzej - KW Prawo i Sprawiedliwość,
pracownik samorządowy, Dankowice

3. Muchacki Rafał Klemens - KW Platforma Obywatelska RP,
lekarz medycyny - onkolog, Bielsko-Biała

4. Pająk Roman Paweł - KW Wyborców Autonomia Dla Ziemi Śląskiej,
ekonomista, Frydek

5. Wójcik Ryszard Tadeusz - KW Polskie Stronnictwo Ludowe,
przedsiębiorca, Bielsko-Biała

new / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.