bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 26 listopada 2015
  • 27 listopada 2015
  • wyświetleń: 4218

TV: budynek prewencji po remoncie

W czwartek 26 listopada odbyło się uroczyste otwarcie nowo wyremontowanego budynku Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej.

Otwarcie wyremontowanego budynku prewencji - 26.11.2015 · fot. KMP Bielsko-Biała


Symboliczną wstęgę przeciął Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Piotr Kucia wraz z prezydentem Bielska-Białej Jackiem Krywultem, dowódcą jednostki mł. insp. Dariuszem Fajferkiem oraz przedstawicielką Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach Ewą Pastuszką.

Bielski pododdział prewencji policji dołączył do ponad 40 obiektów w całym kraju, wyremontowanych w ramach ogólnopolskiej standaryzacji jednostek i prezentuje się teraz bardzo efektownie. Zyskał ocieplenie i elewację zgodną z obecnymi standardami policji.Prace remontowe rozpoczęły się wiosną tego roku. Obejmowały m.in. docieplenie ścian zewnętrznych i zadaszenia wejścia głównego oraz wykonanie elewacji i oznakowania zgodnie z księgą standaryzacji. Zmieniła się nie tylko kolorystyka, ale i jego otoczenie. Pojawiły się nowe elementy identyfikacji wizualnej, w tym logo i tablice informacyjne. Remont kosztował ok. 900 tys. zł. Wcześniej odnowiona została dyżurka, sala odpraw i sekretariat wraz gabinetami dowództwa jednostki. Takiej inwestycji budynek nie przechodził od początku swojego funkcjonowania. Inwestycja w dużej mierze dofinansowana została przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

W budynku stacjonują policjanci, którzy na co dzień zabezpieczają imprezy masowe na Śląsku, a także pełnią służbę na terenie wszystkich podbeskidzkich miast. Latem patrolują miejscowe akweny w patrolach wodnych, natomiast zimą pełnią służbę na podbeskidzkich stokach w patrolach narciarskich.

Otwarcie wyremontowanego budynku prewencji - 26.11.2015
Otwarcie wyremontowanego budynku prewencji - 26.11.2015 · fot. KMP Bielsko-Biała


- W tym roku już trudno mi policzyć, który obiekt policji w województwie śląskim oddajemy po budowie, modernizacji lub przebudowie czy remoncie - przyznał Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Piotr Kucia. - Policjanci Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji są często niezauważani, nieprzypisywani do żadnych komend miejskich, powiatowych, czy miast, ale realizują szereg ważnych zadań w zakresie bezpieczeństwa mieszkańców. Patrząc na to, w jakim regionie jesteśmy, policjanci są zmuszeni pełnić służbę na akwenach, stokach narciarskich, czy przy zabezpieczaniu imprez masowych. Cieszę się , że udało się znaleźć pieniądze, by ich siedziba była na miarę instytucji, którą reprezentują - dodał.

W uroczystości uczestniczył także Komendant Miejski Policji w Bielsku-Białej insp. Dariusz Matusiak, dowódcy oddziałów prewencji w Katowicach i Częstochowie, a także szefowie służb współpracujących na co dzień z Policją, policyjni kapelani oraz osoby zaangażowane w modernizację budynku. Uroczystość uświetniła Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i kompania reprezentacyjna śląskiej policji.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.