Wiadomości
- 25 listopada 2015
- wyświetleń: 2451
Wybrano członków Rady Seniorów
24 listopada na sesji Rady Miejskiej radni wybrali na czteroletnią kadencję członków Rady Seniorów w Bielsku-Białej.
Rada składa się z 15 osób - przedstawicieli osób starszych oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych działających na rzecz osób starszych, którzy ukończyli 60 rok życia oraz zamieszkują na terenie Miasta Bielska-Białej i działają na rzecz osób starszych - mieszkańców naszego miasta.
Budkiewicz Danuta,
Deneko Jadwiga,
Dębowski Wojciech,
Dykla Zbigniew,
Grzączkowski Mirosław,
Jonkisz Krzysztof,
Kanik Czesław,
Kobryś Andrzej,
Korzonkiewicz Wiesław,
Kruczek Antoni,
Opyrchał Teresa,
Pszczolińska-Burczak Czesława,
Rosińska Elżbieta,
Samek Marian,
Smolana Piotr.
Do zadań Rady należeć będzie w szczególności: konsultowanie priorytetów w zakresie zadań realizowanych przez Miasto Bielsko-Biała na rzecz osób starszych, opiniowanie projektów aktów prawnych dotyczących osób starszych, inicjowanie działań na rzecz osób starszych, współpraca z organizacjami i instytucjami działającymi na rzecz osób starszych, wymiana doświadczeń z radami seniorów działającymi na terenie innych gmin.
Pierwsze posiedzenie nowo wybranej Rady Seniorów Miasta Bielska-Białej zostanie zwołane przez Prezydenta Miasta lub osobę przez niego upoważnioną nie później niż 21 dni od ustalenia jej składu.
Skład Rady Seniorów
Budkiewicz Danuta,
Deneko Jadwiga,
Dębowski Wojciech,
Dykla Zbigniew,
Grzączkowski Mirosław,
Jonkisz Krzysztof,
Kanik Czesław,
Kobryś Andrzej,
Korzonkiewicz Wiesław,
Kruczek Antoni,
Opyrchał Teresa,
Pszczolińska-Burczak Czesława,
Rosińska Elżbieta,
Samek Marian,
Smolana Piotr.
Do zadań Rady należeć będzie w szczególności: konsultowanie priorytetów w zakresie zadań realizowanych przez Miasto Bielsko-Biała na rzecz osób starszych, opiniowanie projektów aktów prawnych dotyczących osób starszych, inicjowanie działań na rzecz osób starszych, współpraca z organizacjami i instytucjami działającymi na rzecz osób starszych, wymiana doświadczeń z radami seniorów działającymi na terenie innych gmin.
Pierwsze posiedzenie nowo wybranej Rady Seniorów Miasta Bielska-Białej zostanie zwołane przez Prezydenta Miasta lub osobę przez niego upoważnioną nie później niż 21 dni od ustalenia jej składu.
ZOBACZ TAKŻE
Dotacje na rozwój rodzinnych ogrodów działkowych. Rada Miejska przyjęła nowe zasady wsparcia
Bielsko-Biała przyjęło program opieki nad zwierzętami bezdomnymi na 2026 rok
Mniejsze klasy i więcej pieniędzy dla szkół? Bielsko-Biała jednogłośnie apeluje do rządu
COVID, borelioza i grypa w Bielsku‑Białej w 2025 roku: z jakimi chorobami zmagali się mieszkańcy?
Radni przyjęli raport Komisji Bezpieczeństwa i Porządku za 2025 rok
Rada Miejska w Bielsku-Białej odrzuciła petycję o zerwanie współpracy z izraelskim Akko
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.











