bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 25 listopada 2015
  • wyświetleń: 2868

Młodzi duchem radzili o sporcie

Urzędzie Miejskim w Bielsku-Białej odbyło się kolejne posiedzenie Rady Sportu działającej przy Prezydencie Miasta. W tym roku Rada Sportu obchodzi jubileusz 10-lecia istnienia. Jest to organ doradczy i opiniotwórczy w zakresie rozwoju kultury fizycznej w Bielsku-Białej.

Młodzi duchem radzili o sporcie · fot. UM Bielsko-Biała


W trakcie spotkania, którego tematem przewodnim były tradycje i dzień dzisiejszy ruchu olimpijskiego w Bielsku-Białej, przewodniczący Rady Sławomir Wojtulewski przedstawił referat podsumowujący rozwój sportu w Bielsku i Białej na przestrzeni lat. Następnie rozpoczęła się dyskusja, podczas której wspomniano nie tylko historyczne wydarzenia sportowe, ale także zasłużonych zawodników i olimpijczyków z Bielska-Białej. Sławomir Wojtulewski podziękował również prezydentowi Jackowi Krywultowi za dotychczasową współpracę.

- Staramy się pomóc i ukierunkować działania władz miejskich, tak aby przynosiły one jak najwięcej efektów. Jestem związany z bielskim sportem już niemal 50 lat. Muszę przyznać, że obecnie w naszym mieście trwa "złota era" sportu. Powstaje nowa infrastruktura sportowa, zarówno dla sportu amatorskiego jak i wyczynowego. Sport staje się również masowy, co widać w halach, na pływalniach, na boiskach czy ścieżkach rowerowych - podkreśla Wojtulewski.

Spotkanie Rady Sportu było także okazją do podsumowania i prezentacji działań Beskidzkiej Rady Olimpijskiej, której działania skierowane są na propagowanie idei olimpizmu w Bielsku-Białej i całym regionie. Obszernie na ten temat mówili były prezes, a obecnie prezes honorowy BRO Kazimierz Polak oraz aktualny prezes Sławomir Wojtulewski.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.