bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 25 listopada 2015
  • 28 listopada 2015
  • wyświetleń: 1642

Bezpłatne porady od notariuszy

Za nami:

28 listopada, od godz. 10.00 do 16.00, notariusze będą udzielać bezpłatnych informacji w dwudziestu czterech miastach Polski. Tego dnia odbędzie się szósta edycja Dnia Otwartego Notariatu, który jest jednym z najważniejszych działań społecznych samorządu notarialnego.

- Dzień Otwarty Notariatu jest cyklicznym wydarzeniem organizowanym przez samorząd notarialny od 2010 roku - mówi notariusz Maciej Chojnacki, ogólnopolski koordynator projektu.

W ciągu ostatniego roku w prawie spadkowym zaszły duże zmiany, które mają kluczowe znaczenie zarówno dla spadkodawców, jak i ich najbliższych. Nowela sierpniowa dotyczy spadków z elementem transgranicznym i wprowadza możliwość wyboru prawa właściwego dla dziedziczenia, zaś główna zmiana nowelizacji Kodeksu cywilnego, z 18 października 2015 r., polega na uczynieniu zasadą dziedziczenia z tzw. dobrodziejstwem inwentarza. Warto już teraz zapoznać się z obowiązującymi przepisami, aby w przyszłości uniknąć ewentualnych problemów.

Dzień Otwarty Notariatu, organizowany od roku 2010, jest jedną z najważniejszych inicjatyw samorządu notarialnego. Powtarzana cyklicznie akcja edukacyjna pozwala osobom zainteresowanym uzyskać praktyczne informacje w ważnych dla każdego obywatela obszarach prawa.

W Bielsku-Białej bezpłatne informacje od notariuszy będzie można uzyskać w Książnicy Beskidzkiej, ul. Słowackiego 17a.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.