bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 24 listopada 2015
  • wyświetleń: 2571

Skontrolowano blisko 3300 kierowców

W poniedziałek nad ranem bielscy policjanci zakończyli 24-godzinne działania "Alkohol i narkotyki". W czasie akcji mundurowi skontrolowali blisko 3300 kierowców. Niestety aż pięciu prowadziło swoje pojazdy "na podwójnym gazie", a dwóch naruszyło sądowe zakazy kierowania pojazdami mechanicznymi.

Działania miały na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Oprócz policjantów z bielskiej drogówki uczestniczyli w nich funkcjonariusze Straży Granicznej. W akcji wykorzystano różnego rodzaju urządzenia i testery służące do wykrywania alkoholu i narkotyków w organizmie. W czasie działań policjanci skontrolowali 3283 kierowców. Niestety aż pięciu prowadziło swoje pojazdy "na podwójnym gazie". Niechlubny rekordzista, 47-latek z powiatu wadowickiego kierujący Oplem, miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Sprawca został zatrzymany przez patrol z drogówki w sobotę w nocy w Bujakowie na ul. Bielskiej.

Podczas działań mundurowi zatrzymali ponadto dwóch sprawców, którzy naruszyli sądowe zakazy kierowania pojazdami mechanicznymi. Zakwestionowali stan techniczny sześciu pojazdów i w związku z tym zatrzymali dowody rejestracyjne. Nałożyli 27 mandatów karnych i skierowali trzy wnioski o ukaranie sprawców do sądu. W najbliższym czasie należy się spodziewać kolejnych, wzmożonych kontroli trzeźwości kierowców.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.