Wiadomości

  • 20 listopada 2015
  • wyświetleń: 4937

Na parkingach ma być sprawniej

Miejski Zarząd Dróg testuje urządzenie drukujące bilety parkingowe. Terminal ma usprawnić procedurę uiszczania opłat za postój w naszym mieście. Pierwsze opinie parkingowych są bardzo pozytywne.

parking, parkingowy
Parkingowe bloczki przejdą do lamusa · fot. bielsko.info


- Docelowo szukamy urządzenia, które usprawniłoby prace pracowników parkingowych. Doświadczenia z funkcjonowaniem bloczków parkingowych, zarówno ze strony parkingowych, jak i mieszkańców, są różne, dlatego szukamy optymalnego rozwiązania - mówi Dariusz Gołyszny, kierownik biura Strefy Płatnego Parkowania w Bielsku-Białej.

Aktualnie prowadzone są testy terminala z możliwością drukowania biletów parkingowych. Parkingowy, który bada możliwości prototypowego urządzenia, mówi o nim w samych superlatywach. - Dzięki urządzeniu mogę dwa razy szybciej obsłużyć klienta. Już podczas wjazdu na miejsce parkingowe wprowadzam do terminala nr rejestracyjny, a wcześniej mogłem to robić dopiero po rozmowie z kierowcą, gdy dowiadywałem się jaką opłatę chce uiścić. Związane to było z dobraniem odpowiedniego bloczka z biletem - mówi parkingowy.

Koszt zakupu terminala to około 4-5 tys. złotych. - Ze względu na wysoki koszt bierzemy pod uwagę docelowe leasingowanie tego sprzętu - dodaje kierownik biura Stefy Płatnego Parkowania. Najwcześniej urządzenia pojawią się na bielskich parkingach w 2016 roku.

Ariel Brończyk / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.