bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 20 listopada 2015
  • wyświetleń: 3282

Młodzież zdominowała salę sesyjną

19 listopada odbyła się I sesja XI kadencji Młodzieżowej Rady Miasta Bielska-Białej. Rada jest reprezentacją młodzieży kształcącej się w Bielsku-Białej - uczniów bielskich szkół ponadgimnazjalnych. W skład rady wchodzi 57 delegatów z 29 szkół ponadgimnazjalnych, a jej kadencja trwa rok.

młodzieżowa rada miasta
I sesja Młodzieżowej Rady Miasta · fot. UM Bielsko-Biała


W trakcie sesji podsumowano zakończoną X kadencję oraz wybrano nowe Prezydium Rady w składzie: Przewodniczący MRM - Kamil Rybczyński (LO im. M. Reja), Wiceprzewodnicząca MRM - Anna Owczarek (V LO), Wiceprzewodniczący MRM - Tomasz Kasprzak (V LO), Sekretarz MRM - Karolina Kostoń (LO Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego). W posiedzeniu wzięli udział m.in. prezydent Jacek Krywult oraz przewodniczący Rady Miejskiej Jarosław Klimaszewski.

- Myślę, że to jest bardzo ważne, że chcecie pracować w radzie. Wiedza i doświadczenie tutaj zdobyte będą procentować w przyszłości - mówił w swoim wystąpieniu Jacek Krywult.

młodzieżowa rada miasta
I sesja Młodzieżowej Rady Miasta · fot. UM Bielsko-Biała


Cele Rady to m.in.: upowszechnianie idei samorządności i demokracji, integracja środowisk młodzieżowych, reprezentowanie interesów młodzieży wobec organów samorządu terytorialnego, samorządu uczniowskiego oraz władz i administracji szkolnej, a także współpraca z tymi organami. Rada ma również zapewnić aktywne uczestnictwo młodzieży w życiu publicznym. Swoimi działaniami ma promować kulturę oraz współuczestniczyć w organizacji imprez przeznaczonych dla młodzieży. Członkowie rady mają promować zdolnych uczniów znajdujących się w trudniej sytuacji materialnej.

Kolejna sesja Młodzieżowej Rady Miasta Bielska-Białej została zaplanowana na 17 grudnia. Kontakt z Młodzieżową Radą Miasta - mrm@um.bielsko.pl

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.