bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 18 listopada 2015
  • 19 listopada 2015
  • wyświetleń: 7158

Klimatyzowane autobusy w MZK

Rozstrzygnięto przetarg na dostawę używanych autobusów niskopodłogowych dla Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Bielsku-Białej. Tabor MZK zostanie powiększony o 10 pojazdów marki Scania z 2006 roku. Wszystkie pojazdy posiadają klimatyzację.

autobus
Scania CN230UB w barwach koszalińskiego MZK · fot. MZK Koszalin


Miejski Zakład Komunikacyjny wybrał ofertę spółki ABP Bus & Coach ze Słupska, która dostarczy do Bielska-Białej 10 autobusów. Wszystkie pojazdy zostały wyprodukowano w 2006 roku. Wejście na ich pokład jest możliwe dzięki trzem parom dwuskrzydłowych drzwi otwieranych do środka. Pojazdy umożliwiają podróż 95 pasażerom. 29 osób może liczyć na miejsca na fotelach typu Kiel Ligero. 12 siedzeń jest dostępnych z niskiej podłogi. Przebieg autobusów wynosi od 433 782 km do 478 288 km. To pierwsze w historii MZK autobusy, które posiadają pełną klimatyzację przestrzeni pasażerskiej. Pojazdy zostaną dostarczone do MZK jeszcze w 2015 roku i będą na bieżąco wprowadzane do eksploatacji. Za 10 używanych pojazdów MZK zapłaci prawie 2 mln złotych brutto.

Dyrekcja MZK tłumaczy, że do czasu zakupu nowego taboru autobusowego ze środków unijnych (planuje się to w 2017 roku), konieczny był zakup autobusów używanych, ale jeszcze sprawnych technicznie. Sukcesywnie z eksploatacji będą wycofywane autobusy marki Ikarus.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.