bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 17 listopada 2015
  • 29 listopada 2015
  • wyświetleń: 3335

Marsz ekologów w Bielsku-Białej

Za nami:

W niedzielę 29 listopada w Bielsku-Białej odbędzie się organizowany przez Klub Gaja "Marsz dla Klimatu". Marsz jest częścią światowego wydarzenia, związanego z rozpoczęciem obrad Konferencji Klimatycznej COP 21 w Paryżu.

marsz ekologów
Marsz w przeddzień konferencji COP19 w Warszawie · fot. Klub Gaja


30 listopada światowi przywódcy spotykają się w Paryżu i rozpoczynają negocjacje w sprawie kolejnego porozumienia klimatycznego (COP21). Dzień wcześniej, 29. listopada, ludzie z całego świata wyjdą na ulice, aby okazać solidarność w obliczu zagrożenia naszej planety.

- Będą się domagać od polityków jasnych deklaracji, że zostaną podjęte skuteczne środki przeciwdziałania katastrofalnej zmianie klimatu. Zostań częścią największej mobilizacji na rzecz klimatu w historii. Razem nam się uda - apeluje Jacek Bożek z Klubu Gaja.

Plan wydarzenia:
  • godz. 15.00 - zbiórka i wystąpienia zaproszonych gości na placu przy banku PKO BP na przeciwko pomnika Reksia przy ul. 11-go Listopada w Bielsku-Białej. Następnie przemarsz ul. 11-go Listopada w stronę Placu Chrobrego, dalej ul. Mickiewicza do Galerii Bielskiej BWA,
  • godz 16.00 - Klubokawiarnia Aquarium - Bielska Kuchnia Społeczna - poczęstunek wegański - "Dieta roślinna a Klimat",
  • godz. 16.30 - Galeria Bielska BWA - panel dyskusyjny z zaproszonymi gośćmi + Projekcja filmu "Cowspiracy: The Sustainability Secret".


W panelu dyskusyjnym udział wezmą: prof. Piotr Skubała z Katedry Ekologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, dr Janusz Okrzesik - Instytut Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, dyr. Galerii Bielskiej BWA Agata Smalcerz, prezeska Stowarzyszenia Vege Inicjatywa Alicja Czerwińska, prezes Klubu Gaja Jacek Bożek.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.