bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 16 listopada 2015
  • wyświetleń: 3191

Zatrzymano podpalacza samochodów

Policjanci z wydziału kryminalnego bielskiej komendy zatrzymali młodego mężczyznę, podejrzanego o podpalenie samochodu na bielskim Osiedlu Słonecznym. Sprawca podpalił Forda Mondeo o wartości kilku tysięcy zł. Za przestępstwo to grozi mu do 5 lat za kratami.

podpalacz
Zatrzymano podpalacza samochodów · fot. KMP Bielsko-Biała


W miniony czwartek, 12 listopada około godziny 16.00 w ogniu stanął Ford Monedo zaparkowany na ulicy Michałowicza. Szybka reakcja jednego z mieszkańców, który zauważył płomienie i zdołał ugasić pożar, zapobiegła rozprzestrzenianiu się ognia i zminimalizowała szkody. Policjanci natychmiast przystąpili do ustalania szczegółowych okoliczności, w jakich doszło do tego zdarzenia.

Podczas gdy śledczy prowadzili oględziny miejsca zdarzenia, kryminalni poszukiwali sprawcy tego czynu. Sprawdzali każdą informację, każdy ślad, który mógł ich skierować na trop podpalacza. Szybko ustalili, że związek z tym zdarzeniem może mieć 26-letni bielszczanin. Sprawca został zatrzymany. Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu.

Po nocy spędzonej w policyjnej celi usłyszał zarzuty. W sobotę prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny. Śledczy, którzy pracują nad tą sprawą, sprawdzają także szczegółowe okoliczności innych podpaleń, do których doszło w ostatnim czasie na bielskim Osiedlu Słonecznym.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.