Wiadomości

  • 14 listopada 2015
  • wyświetleń: 1493

Ćwiczenia policyjnych czworonogów

Na stadionie przy ul. Młyńskiej przeprowadzone zostały ćwiczenia dla przewodników psów służbowych pod kątem reakcji na zakłócenia porządku publicznego podczas imprez masowych. W przedsięwzięciu wzięło udział kilkanaście psów ze swoimi służbowymi opiekunami.

pies policyjny,
Czworonożni funkcjonariusze przeszli szkolenie · fot. KMP Bielsko-Biała


Czworonożni funkcjonariusze doskonalili swoje umiejętności m.in. w zakresie tropienia, przeszukiwania terenu, ścigania i obezwładniania uciekających osób, a także kształtowania prawidłowych zachowań w trakcie prowadzenia działań w ramach zabezpieczenia imprez masowych. Utrudnieniem dla psów było używanie podczas szkolenia środków hukowych i dymnych co miało na celu trenowanie ich prawidłowych reakcji nawet w trudnych i stresujących warunkach.

W ćwiczeniach zorganizowanych przez Zespół Przewodników Psów z bielskiej komendy uczestniczyli również przewodnicy z jednostek z Pszczyny, Tarnowskich Gór i Rybnika. Swoimi doświadczeniami podzielili się także policyjni przewodnicy psów z zaprzyjaźnionej czeskiej jednostki Policji w Karvine zaproszeni do udziału w przedsięwzięciu, którzy zaprezentowali metody tresury czworonogów stosowane w ich kraju oraz sprzęt wykorzystywany do szkoleń. Nad przebiegiem ćwiczeń czuwał wojewódzki koordynator przewodników psów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

BM / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.