Wiadomości

  • 13 listopada 2015
  • wyświetleń: 2390

Rozmawiali o przemocy w rodzinie

Wczoraj w auli Wyższej Szkoły Administracji w Bielsku-Białej odbyła się konferencja dotycząca uzależnień od hazardu i internetu, które wywołują przemoc domową.

Konferencja "Uzależnienia behawioralne a przemoc domowa" - 12.11.2015 · fot. KMP w Bielsku-Białej


Program konferencji skierowany był do osób, które z racji wykonywanego zawodu mają do czynienia ze zjawiskiem przemocy domowej na różnych jej etapach i w różnym obszarze funkcjonowania rodziny. Celem przyświecającym organizatorom było wywołanie dyskusji na temat uzależnień behawioralnych takich jak hazard, czy uzależnienie od internetu oraz ich wpływu na zjawisko przemocy domowej.

Oprócz funkcjonariusza policji swoje wykłady zaprezentowali specjaliści z różnych dziedzin naukowych m.in. psychiatrii, psychoterapii i leczenia uzależnień, a także przedstawiciele Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej prowadzący badania w zakresie zjawiska uzależnienia od internetu.

Przedsięwzięcie zostało przygotowane przez Śląską Fundację Błękitny Krzyż

BM / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.