Wiadomości

  • 12 listopada 2015
  • wyświetleń: 3218

Apel bielskich obrońców drzew

W zespole przyrodniczo-krajobrazowym "Gościnna Dolina" trwa wycinka drzew. Społeczny Ruch Ochrony Drzew z Bielska-Białej alarmuje, że wycięto już kilkadziesiąt sztuk drzew.

drzewa
Wycinka w Gościnnej Dolinie · fot. Społeczny Ruch Ochrony Drzew


Zespół Przyrodniczo Krajobrazowy "Gościnna Dolina" w Bielsku-Białej został powołany dla zachowania bioróżnorodności i ekologicznej funkcji podgórskiej, międzyosiedlowej doliny 3 potoków. Aktualnie leśnicy realizują zatwierdzony przez prezydenta Jacka Krywulta uproszczony plan urządzania lasu.

Jednak rzeczywistość nie wygląda jak kompleksowa realizacja planu, którym leśnicy i urzędnicy się zasłaniają, a już z pewnością nie jak cięcia sanitarne czy pielęgnacyjne, tylko jak najzwyklejszy pozysk drewna kominkowego. Wycięto kilkadziesiąt sztuk drzew - informuje Społeczny Ruch Ochrony Drzew.

- Apelujemy do okolicznych mieszkańców i miłośników tego miejsca o telefonowanie do Wydziału Gospodarki Miejskiej UM Bielsko-Biała i wyrażenie swojej dezaprobaty (tel. 334971701). Próbujmy wywrzeć nacisk aby zaprzestano realizacji gospodarki leśnej w tak pięknym miejscu jakim jest ZPK "Gościnna Dolina" - apelują obrońcy drzew.

Ariel Brończyk / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.